benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Šalvěj luční 'Pink Delight'

Salvia pratensis 'Pink Delight'

Salvia pratensis, česky šalvěj luční, je rozšířená ve střední, jižní a východní Evropě až po Malou Asii. U nás se vyskytuje především v teplejších oblastech. Řadíme ji do čeledi Lamiaceae – hluchavkovité.Mezi nevšední druhy šalvěje luční patří i … Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících červen - září
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 0,4 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Salvia pratensis, česky šalvěj luční, je rozšířená ve střední, jižní a východní Evropě až po Malou Asii. U nás se vyskytuje především v teplejších oblastech. Řadíme ji do čeledi Lamiaceae – hluchavkovité.

Mezi nevšední druhy šalvěje luční patří i 'Pink Delight'. Jeho raritou jsou netradiční, růžové květy, které vykvétají od června do září na vzpřímených klasech. Mají hluchavkovitý tvar a krásně vyniknou nad zelenými listy. Celá trvalka dorůstádo výšky 60 cm a má kompaktní tvar.

Výhody šalvěje luční:

  •  Nádherná barva květů
  •  Mrazuvzdorná trvalka do -34°C
  •  Snese i sušší půdy
  •  Nenáročná na pěstování

Šalvěj luční má ráda slunná místa, ale snese i mírný polostín. Vhodné jsou hlinito-písčité, dobře propustné půdy. Pravidelně ji hnojte a zalévejte. Na podporu dalšího a delšího kvetení doporučujeme pravidelně odstraňovat odkvitnuté soukvětí. Na podzim nebo brzy na jaře ji seřízněte.

Pokud jste ještě neobjevili krásu šalvěje, udělejte tak ještě dnes a to objednáním si této krásné trvalky. Vysaďte ji v počtu několika kusů do jedné skupiny, kde vytvoří krásný barevný efekt.V nabídce našeho e-shopu máme množství druhů šalvěje, například: Salvia officinalis, Salvia argentea, Salvia superba, Salvia nemorosa a jiné.Skombinujte do jednoho záhonu více druhů šalvěje a efekt bude dokonalý.