benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Roskea 'Beesiana'

Roscoea auriculata 'Beesiana'

Roskea je trvalka patřící do čeledi Zingiberaceae - zázvorové. Původem je z Himalájí (Tibet, Bhútán, Nepál a Čína).Roskea 'Beesiana' je vzpřímená rostlina s 3 - 10-ti vzpřímenými lineárními až kopinatými tmavě zelenými listy. Vykvétá koncem léta od… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících srpen - září
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 0,4 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Roskea je trvalka patřící do čeledi Zingiberaceae - zázvorové. Původem je z Himalájí (Tibet, Bhútán, Nepál a Čína).Roskea 'Beesiana' je vzpřímená rostlina s 3 - 10-ti vzpřímenými lineárními až kopinatými tmavě zelenými listy. Vykvétá koncem léta od července do srpna bílými zajímavými květy podobnými orchideje. Každá květina má jeden velký klesající okvětní lístek a několik menších nad a vedle hlavního okvětního lístku. Každá květina má trubkovitý vnější kalich. Rostlina doroste do výšky40 cm.

Roskea v zahradě:

  •         Ideální do kvetoucích záhonů, skalních i lesních zahrad.
  •         Nejkrásněj vynikne vysazena ve skupině více kusů v jednom záhoně.
  •         Květy jsou vhodné i na řez do vázy.
  •         Pěstovat ji můžete dokonce i v kontejnerech nebo květináčích jako přenosnou rostlinu.

Návod na pěstování

Roskea potřebuje pro svůj správný růst polostinné stanoviště nebo místo, kde je ranní a večerní slunce. Vhodná je vlhčí a výživná zemina, hlavně během vegetace. Nezapomeňte ji pravidelně hnojit a zalévat. Dobře jí udělá dobrá drenáž ze štěrku, aby přebytečná voda odtékala pryč. Na zimu má raději sušší půdu. Zimní vlhkost jí nedělá dobře. Vysadit ji můžete do nádob a na zimu přemístit do chladného prostoru. Je mrazuvzdorná, ale na zimu ji raději přikryjte chvojím.