benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pěnišník 'Constanze'

Rhododendron (T) 'Constanze'

Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá kolem 1,5 metru výšky i šířky. Habitus rostliny je kulovitý až mírně rozkladitý, kompaktní. Tento kultivar je stálezelený keř s kožovitými, tmavě zelenými, matnými listy… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Výška rostliny v dospělosti 1,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu
Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá kolem 1,5 metru výšky i šířky. Habitus rostliny je kulovitý až mírně rozkladitý, kompaktní. Tento kultivar je stálezelený keř s kožovitými, tmavě zelenými, matnými listy. Purpurově růžové květy, které jsou 7-9cm široké, mají silnou hnědočervenou kresbu. Kvete od poloviny května do poloviny června.
Dřevina preferuje rozptýlené světlo nebo polostín, nemá ráda prudké slunce. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Je plně mrazuvzdorná. Při zálivce dává přednost měkké dešťové vodě, je-li k dispozici. Rostlinu opatrně čistíme od odkvetlých květů.
Vysazuje se jako solitera, ale i do větších skupin, případně jako podrost velmi řídkého porostu stromů v parcích a větších zahradách.