benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pěnišník 'Anah Kruschke'

Rhododendron (T) 'Anah Kruschke'

Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky až 2 m a šířky kolem 1,5 m. Tento kultivar je stálezelený robustní keř s tlustými, velkými, kožovitými a tmavě zelenými listy. Růžovofialové květy s výraznou… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Výška rostliny v dospělosti 2 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžovofialová
  • Popis produktu
Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky až 2m a šířky kolem 1,5m. Tento kultivar je stálezelený robustní keř s tlustými, velkými, kožovitými a tmavě zelenými listy. Růžovofialové květy s výraznou kresbou kvetou na přelomu května a června.
Dřevina preferuje rozptýlené světlo nebo polostín, ale tato odrůda je výjimečná tím, že snáší i prudké slunce a horko. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Je plně mrazuvzdorná. Při zálivce dává přednost měkké dešťové vodě, je-li k dispozici. Rostlinu opatrně čistíme od odkvetlých květů.
Vysazuje se jako solitera, ale i do větších skupin, případně jako podrost velmi řídkého porostu stromů v parcích a větších zahradách.