benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pěnišník 'Bengal'

Rhododendron (R) 'Bengal'

Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky pouze kolem 0,5 m a šířky kolem 1 m. Habitus rostliny je široce kulovitý a velmi kompaktní. Tento kultivar je stálezelený s velkými, kožovitými a tmavě… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Mrazuvzdornost 6b
Výška rostliny v dospělosti 0,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
červená
  • Popis produktu
Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky pouze kolem 0,5m a šířky kolem 1m. Habitus rostliny je široce kulovitý a velmi kompaktní. Tento kultivar je stálezelený s  velkými, kožovitými a tmavě zelenými listy. Na rostlině se nejdříve objevují hnědočervená poupata, která rozkvétají od poloviny dubna do poloviny května. Sytě červené květy jsou 5-6cm široké, se slabou hnědočervenou kresbou.
Dřevina preferuje rozptýlené světlo nebo polostín, nemá ráda prudké slunce. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Je plně mrazuvzdorná. Při zálivce dává přednost měkké dešťové vodě, je-li k dispozici. Rostlinu opatrně čistíme od odkvetlých květů.
Vysazuje se jako solitera do menších prostor, ale i do větších skupin, případně jako podrost velmi řídkého porostu stromů v parcích a zahradách.