benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pěnišník 'Lavendula'

Rhododendron 'Lavendula'

Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Tento pomalu rostoucí hybrid dorůstá do výšky kolem 1 m a vytváří polokulovitý, kompaktní keř. Jedná se o stálezelený kultivar, který má kožovité, protáhlé, zašpičatělé, tmavě… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících květen - květen
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžovofialová
  • Popis produktu
Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Tento pomalu rostoucí hybrid dorůstá do výšky kolem 1m a vytváří polokulovitý, kompaktní keř.  Jedná se o stálezelený kultivar, který má kožovité, protáhlé, zašpičatělé, tmavě zelené listy. Růžovofialové drobné květy mají jemnou červenohnědou kresbu a rozkvétají v průběhu května. Kvete velice bohatě.  Pokud chcete rostlinu tvarovat, nejvhodnější doba pro řez je po odkvětu v průběhu června.
Dřevina preferuje rozptýlené světlo nebo polostín, nemá ráda prudké slunce. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Je plně mrazuvzdorná. Při zálivce dává přednost měkké dešťové vodě, je-li k dispozici. Rostlinu opatrně čistíme od odkvetlých květů.
Hodí se jako solitera do skalek, vřesovišť atd.