benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pěnišník obtížený 'Saint Merryn'

Rhododendron impeditum 'Saint Merryn'

Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Tento druh pochází z oblasti jižní Číny. Jeho výška málokdy přesáhne 0,5 m, ale o to více se rozrůstá do šířky a vytváří keře polštářovitého tvaru. Tento rododendron roste velmi… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Mrazuvzdornost 5b
Výška rostliny v dospělosti 0,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
fialová
  • Popis produktu
Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Tento druh pochází z oblasti jižní Číny. Jeho výška málokdy přesáhne 0,5m, ale o to více se rozrůstá do šířky a vytváří keře polštářovitého tvaru. Tento rododendron roste velmi pomalu a kompaktně. Stálezelené oválné listy jsou tmavě zelené a drobné. Drobné jsou rovněž i fialové květy, které rozkvétají od dubna do května a doslova zakrývají celou rostlinu.
Dřevina snáší plné slunce i úplný stín. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Je plně mrazuvzdorná. Při zálivce dává přednost měkké dešťové vodě, je-li k dispozici. Rostlinu opatrně čistíme od odkvetlých květů.
Vysazuje se jako solitera, ale i do větších skupin, případně jako podrost velmi řídkého porostu stromů v parcích a větších zahradách.