Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Prvosenka japonská 'Carminea'

Primula japonica 'Carminea'

Vlhkomilná trvalka patřící do čeledi Primulaceae – prvosenkovité. Původní druh pochází z Japonska, kde roste podél vodních toků, ve vysokohorských oblastech a na vlhkých loukách. Kultivar 'Carminea' vyniká přízemními růžicemi podlouhlých, mírně… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících květen - červen
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 0,5 m
Barva listu
zelená světlá
Barva květu
červená
  • Popis produktu

Primula japonica, česky prvosenka japonská, je vytrvalá rostlina z čeledi Primulaceae – prvosenkovité. Původ má v Japonsku, kde roste podél toků a horských řek.

Druh 'Carminea' v dospělosti dorůstá do výšky přibližně 50 cm, ale není neobvyklý ani jeho o něco vyšší vzrůst.Z oddenku vyrůstá růžice svěže zelených, přízemních, podlouhlých listů,které jsou na okraji mírně zoubkované a vyšší silný stonek (stvol) s okolíky široce otevřených plochých květů. Tento druh kvete v květnu a červnu výraznými květy červené barvy.

Výhody prvosenky japonské:

  •         Uplatnění při zahradních jezírkách a potůčcích
  •         Výrazná barva květů
  •         Zdatný habitus
  •         Nenáročná trvalka
  •         Mrazuvzdornost do -29°C

Prvosenka japonská je svými nároky napěstování skutečně skromná rostlina. Daří se jí na polostinných místech.Nejpříznivější podmínky pro svůj růst najde v humózní a vlhké půdě. Při výsadbě mezi jednotlivými kořenovými baly ponechte 25-30 cm rozestupy. Dospělé, rozrostlé trsy prvosenek můžete rozdělit a rozsadit. Pokud chcete prodloužit dobu kvetení a zároveň udržet kondici prvosenky, nezapomínejte na odstraňování suchých listů a stonků s odkvitnutými květy. Prvosenku během sezóny můžete mírně přihnojovat. Tento druh je mrazuvzdorný, ale v případě zimy bez sněhové přikrývky a se silnými mrazy je vhodné ho zakrýt chvojím.

Prvosenka japonská svou tolerancí vůči vlhkým a těžkým půdám je mimořádně vhodnou trvalkou na dekorativní zvýraznění i vlhkých částí zahrad, především ke zútulnění a optické oživení záhonů v blízkosti zahradních jezírek, rybníků či potůčků. V nabídce našehoe-shopu najdete různé prvosenky a jejich druhy.