Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Prvosenka zoubkatá 'Rubin'

Primula denticulata 'Rubin'

Trvalku řadíme do čeledi Primulaceae – prvosenkovité. Rostlina pochází z oblasti Afghánistánu, Himálají i Tibetu, kde rostena výše položených travnatých svazích a na okrajích křovin. Kultivar ‚Rubin‘ patřík prvosenkám, pro které jsou typické… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících březen - duben
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 0,4 m
Barva listu
zelená světlá
Barva květu
růžovočervená
  • Popis produktu

Trvalku řadíme do čeledi Primulaceae – prvosenkovité. Rostlina pochází z oblasti Afghánistánu, Himálají i Tibetu, kde rostena výše položených travnatých svazích a na okrajích křovin. Kultivar ‚Rubin‘ patřík prvosenkám, pro které jsou typické robustnější přízemní růžice světlozelených listů a vyšší stonky zakončené kulovitými soukvětími. Trvalka kvete v březnu i dubnu růžovo-červenými květy se žluto-bílým středem. Kultivar dorůstá do výšky 40 cm.

Prvosenka zoubkatá v zahradě

•   Vynikne zejména ve skupinové výsadbě.

•   Vytvoří pěkné kombinace s kapradinami, bohyňkami a rododendrony.

•   Uplatní se na břehu zahradních jezírek. 

•   Ideální pro zahrady v přírodním stylu. 

•   Vhodná na nepravidelné lemování schodišť a chodníků.

Návod na pěstování 

Kultivaru se daří v polostínu i na jižně ji orientovaných slunných stanovištích.Vyžaduje dobře propustné, mírně vlhké až vlhké zahradní půdy s dostatkem živin.Absolutně nevyhovující jsou promáčené půdy, v nichž by jeho kořeny mohly zahnívat.Trvalce nedělá dobře ani přeschnutí kořenového systému, a proto vyžaduje pravidelné zavlažování. Přihnojování tekutými hnojivy a pravidelné odstraňování odkvetlých stonků i zvadlých listů podpoří kvetení rostliny. Prvosenka nevyžaduje zimní ochranu, je mrazuvzdorná do –28 °C.