Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Platan javorolistý 'Malburg'

Platanus acerifolia 'Malburg'

Tento opadavý strom pochází z čeledi Platanaceae - platanovité a rodu Platanus. Dorůstá výšky kolem 20 metrů a vytváří impozantní strom vhodný do větších zahrad a parků. Jeho obrovskou výhodou je velká tolerance k městskému znečištění. Kůra… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících květen - květen
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 20 m
Barva listu
zelená
Barva květu
zelená
Barva plodu
zelenožlutá
  • Popis produktu
Tento opadavý strom pochází z čeledi Platanaceae  - platanovité a rodu Platanus. Dorůstá výšky kolem 20 metrů a vytváří impozantní strom vhodný do větších zahrad a parků. Jeho obrovskou výhodou je velká tolerance k městskému znečištění.
Kůra tohoto stromu je světle šedá a odlupuje se v plátech. Kmen je pak nádherně hnědě, šedě a zeleně skvrnitý, což oceníte zejména v zimě. Zelené listy javorovitého tvaru jsou lesklé a veliké až 25 cm, zespodu světlejší a jemně chlupaté. V mládí jsou listy potažené jemnými chloupky, které postupně s věkem mizí. Na podzim se barví do žluta. V průběhu května se objevují na stromě drobné zelenkavé květy, které dozrávají v pichlavé kuličky, které na stromě vydrží přes celou zimu.
Dřevina se udržuje řezem v předjaří. Je nenáročná na typ půdy, hlavně by měla být středně vlhká. Snáší dokonce i posypovou sůl, takže se výborně hodí do městských výsadeb, parků a větších zahrad. Lze ji použít i do pouličních stromořadí.