Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Plamenka latnatá 'Peacock Lavander Bicolor'

Phlox paniculata 'Peacock Lavander Bicolor'

Plamenku latnatou řadíme do čelediPolemoniaceae – jirnicovité.Pochází ze Severní Ameriky. Plamenka latnatá 'PeacockLavanderBicolor' určitě zaujme levandulově-fialovými květyse světlejším okem, které vykvétají od července do srpna. Jsou uspořádányve… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červenec - srpen
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 0,8 m
Barva listu
zelená
Barva květu
fialová
  • Popis produktu

Plamenku latnatou řadíme do čelediPolemoniaceae – jirnicovité.Pochází ze Severní Ameriky. Plamenka latnatá 'PeacockLavanderBicolor' určitě zaujme levandulově-fialovými květyse světlejším okem, které vykvétají od července do srpna. Jsou uspořádányve velkém soukvětí na vrcholu rostliny a jsou nepřehlédnutelné. Rostlina díkybohatým zeleným listům vyniká kompaktnímrůstem. Kultivar v dospělosti dorůstá do výšky 80 cm.

Plamenka latnatá v zahradě

  •  Vhodná do venkovských a městských zahrad.
  •  Zkombinujtev záhoně více druhů plamenek, od nejmenších až po ty největší, budete mít pestrýzáhon po celé vegetační období.
  •  Zajímavý záhon získáte v kombinaci s dračíky (Penstemon)nebo pivoňkami (Paeonia).
  •  Květy přilákají dozahrady motýly a jsou vhodné k řezu.

Návod na pěstování

Plamenku latnatou vysaďte na slunná místa nebo dopolostínu. Nejlépe poroste v slaběkyselé až neutrální, propustné půdě s dostatkem živin. Potřebujedostatek vody a pravidelné hnojení. Odvděčí se Vám bohatým kvetením. Zkroucenélisty nebo malé, či zvadlé soukvětí znamenají málo vody. Delší kvetení podpoříte odstraňováním odkvitnutých květů. Je todlouhověká rostlina, na jednom místě vydrží dlouho. Na podzim nebo na jaře jisestřihněte. Je mrazuvzdorná do -34°C.