210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
Nově zaplatíte pouze poloviční cenu za dopravu, když nakoupíte alespoň za 1500 Kč. Pokud nakoupíte za 2500 Kč, máte dopravu zcela zdarma. Platí pro běžné zásilky koncových zákazníků kurýrem či poštou. Neplatí pro Top Trans, individuální přepravu ani pro velkoobchodní zákazníky.

Velkolepý návrat denivky do zahrad

Všechny články
denivky

Dokonalá trvalka, tak by se dala pojmenovat. Díky samým skvělým vlastnostem se vrací do trvalkových záhonů nejen ve venkovských zahradách, ale i těch moderních.

Kouzlo denivek tkví v pomíjivosti jejich květů. Každý květ kvete pouze 24 hodin, proto se jí v angličtině také říká „Daylily“. Některé kultivary otevřou svůj květ v noci a kvetou do odpoledne následujícího dne, jiné se otevřou ráno a uvadají večer. Takže pokud trávíte na zahradě hlavně večery, tak je to pro vás ideální rostlina. Navíc krátká doba kvetení je vynahrazená četností květů. Na jednom stonku jich postupně nakvétá několik, takže denivkový záhon může kvést až několik měsíců.

Listy denivek jsou krásné samy o sobě. Dávají záhonu barvu a texturu, když květy nekvetou.

Známe více než 60 000 registrovaných kultivarů, podle čehož je vidět, že denivky jsou oblíbené po celém světě. Výběr barvy, velikosti a složitosti květů je nepřeberný.

Denivky krásně voní a také skvěle chutnají. Jíst se dají v podstatě celé, nicméně nejoblíbenější je jejich šťavnatý květ. V asijské kuchyni se běžně používají k dochucení jídel.

Vysaďte si denivky do záhonu mezi další trvalky nebo z nich vytvořte zajímavé lemování chodníku. Nemusíte se ani bát použití do květináče na terase. Pokud bude mít dost sluníčka, humózní a dobře odvodněnou půdu, tak se vám bude navíc rozšiřovat.

Sdílet: