Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Přísavník pětilistý, loubinec 'Silver Shower'

Parthenocissus quinquefolia 'Silver Shower'

Parthenocissus quinquefolia je opadavá dřevitá liána. Řadí se do čeledi Vitaceae – révovité a rodu loubinec. Pochází ze severní Ameriky, areál se táhne od Guatemaly, přes Mexiko, západ USA (Jižní Dakota, Utah, Texas) a končí u Kanady. Listy… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červenec - srpen
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 15 m
Barva listu
bílá
zelená
Barva květu
zelená
Barva plodu
modrá tmavá
  • Popis produktu
Parthenocissus quinquefolia je opadavá dřevitá liána. Řadí se do čeledi Vitaceae – révovité a rodu loubinec. Pochází ze severní Ameriky, areál se táhne od Guatemaly, přes Mexiko, západ USA (Jižní Dakota, Utah, Texas) a končí u Kanady.
Listy kultivaru Silver Shower jsou pětičetné, dlanitě složené. Jednotlivé lístečky mají pilovitý okraj a mají vejčitě kopinatý tvar. V sezóně jsou tmavě zelené s krémovým panašováním, které se na podzim mění do růžové. Rostlina tvoří úponky s přísavnými destičkami, které jim umožňují se pnout po podkladě. Destičky na úponku vzniknou, až když se dotkne opory. Buňky na spodku destičky produkují tuhnoucí tmel, který rostlinu k podkladu prakticky přilepí. Květy jsou malé, nevýrazné, zelené barvy. Kvete od července do srpna. Plodem jsou tmavé modročerné bobule. Ty jsou pro savce lehce toxické, ptákům slouží jako potrava.
Vyhovuje mu slunné i polostinné stanoviště a vlhčí, dobře propustné humózní půdy. Přísavník se využívá v léčitelství, zejména v domovině u indiánských kmenů. U nás se používá na popínání zdí, pergol, sloupů. Tento kultivar nádherně vynikne na tmavém podkladu.