benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pivoňka dřevitá 'Shimadaijin'

Paeonia suffruticosa 'Shimadaijin'

Paeonia suffruticosa, česky pivoňka dřevitá, je trvalka, která se řadí do čeledi Ranunculaceae – pryskyřičníkovité. Nabízí širokou škálu jednoduchých, poloplných a plných květů v různých barvách. Nabízíme vám kultivar „Shimadaijin“, který ozdobí… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících květen - červenec
Mrazuvzdornost 3a
Výška rostliny v dospělosti 1,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
fialová
  • Popis produktu

Paeonia suffruticosa, česky pivoňka dřevitá, je trvalka, která se řadí do čeledi Ranunculaceae – pryskyřičníkovité. Nabízí širokou škálu jednoduchých, poloplných a plných květů v různých barvách.
Nabízíme vám kultivar „Shimadaijin“, který ozdobí váš trvalkový záhon zářivými, fialovými květy, které budou zářit od pozdního jara do časného léta. Květy jsou poloplné, se žlutými tyčinkami uprostřed a jsou až 20 cm velké.  A to, že je to nepřehlédnutelná trvalka, svědčí, že dorůstá do výšky 150 cm.


Výhody pivoňky keřovité:
• vonící květy, vhodné na řez do vázy
• přitahuje motýly a včely
• úplně mrazuvzdorná


Pivoňka je nenáročná trvalka, má ráda slunné stanoviště, kde vám bude nejkrásněji kvést. Chraňte ji před studenými větry. Nejlépe roste ve výživné, humózní, vlhké a dobře propustné půdě. Místo, kam ji vysadíte, si dobře promyslete, nesnáší totiž přesazení, potom nekvete i 2–3 roky. Chraňte před mrazy její kořeny chvojinou.
Udělejte si radost a objednejte si tuto nebo jinou pivoňku z naší nabídky a nebudete litovat. Při minimální péči vás bude těšit několik desítek let.