benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pivoňka bělokvětá 'Festiva Maxima'

Paeonia lactiflora 'Festiva Maxima'

Paeonia, česky pivoňka, je rostlina původem z Dálného východu a Evropy. Řadí se do čeledi Ranunculaceae – pryskyřníkovité. Pivoňka je trvalka, která vás bude v zahradě těšit několik desítek let, o kultivaru „Festiva Maxima“ to platí několikanásobně… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
červená
bílá
  • Popis produktu

Paeonia, česky pivoňka, je rostlina původem z Dálného východu a Evropy. Řadí se do čeledi Ranunculaceae – pryskyřníkovité.
Pivoňka je trvalka, která vás bude v zahradě těšit několik desítek let, o kultivaru „Festiva Maxima“ to platí několikanásobně. Očaruje vás svými krásnými, plnými, bílými květy s červenými skvrnami. Vykvétají od května do června. Dorůstá do výšky 100 cm.


Výhody pivoňky:
 • mrazuvzdorná do –28°C (zóna 5)
 • nenáročná na pěstování
 • velké voňavé květy, vhodné na řez


Pivoňka vám nejlépe poroste na slunném nebo polostíněném stanovišti, které bude chráněné před větrem. Nejlepší je dobře propustná, hlinitopísčitá půda. V těžké jílové a promočené půdě se jí nedaří. Pravidelně přihnojujte. Radikální řez není vhodný, neboť v dalším roce vám nebude kvést. Na zimu ji nemusíte vykopávat, přikryjte ji chvojinou nebo netkanou textilií.
Pivoňka se nejlépe ukáže, když ji vysadíte samostatně jako solitér. Pěkně vynikne i ve společnosti okrasných trav nebo vedle narcisů a tulipánů, které máme také v nabídce našeho e-shopu.