benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Stulík žlutý

Nuphar lutea

Nuphar lutea, česky stulík žlutý, je rostlina rozšířená v celé Evropě kromě severní Skandinávie. Vyskytuje se i v Africe, Zakavkazsku, Kazachstánu až po Sibiř. U nás roste do maximální nadmořské výšky kolem 700 m n. m. Stulík žlutý vyrůstá ze… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
3_kapka
4_kapka
Kvete v měsících červen - září
Výška rostliny v dospělosti 0,6 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu
Nuphar lutea, česky stulík žlutý, je rostlina rozšířená v celé Evropě kromě severní Skandinávie. Vyskytuje se i v Africe, Zakavkazsku, Kazachstánu až po Sibiř. U nás roste do maximální nadmořské výšky kolem 700 m n. m.
Stulík žlutý vyrůstá ze silného a dlouhého oddenku. Původní listy vyrůstají v růžici, jsou tenčí a bledozelené. Plovoucí listy jsou kožovité na dlouhé stopce, jsou široce eliptické, srdcovitě vykrojené, žilky na nich jsou 3 a jsou vidličnatě rozvětvené. Kvete od června do září žlutými květy, nejčastěji jsou pětičetné a mají průměr 4 až 5 cm. Plodem je tobolka podobná makovici. Dozrává nad hladinou a po dozrání klesá ke dnu.
Má ráda především slunná místa, stojaté nebo pomalu tekoucí vody. V jezírkách se vysazuje do hluboké zóny, do štěrku. Při biobazéně je nutné rostlinu zasadit do substrátu. Sadí se do hloubky až 2 metrů.
Rostlina vhodná k vysazení do zahradních jezírek nebo rybníčků.