benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Šanta 'Grog'

Nepeta racemosa 'Grog'

Nepeta racemosa, česky šanta hroznovitá, je trvalka pocházející z Kavkazu, Blízkého Východu a Asie. Řadí se do čeledi Lamiaceae – hluchavkovité. Kultivar „Grog“' je prostě trvalka, kterou musíte mít, zkrášlí vaši zahradu nebo skalku, má krásné… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících květen - září
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
šedá
zelená
Barva květu
modrá
  • Popis produktu

Nepeta racemosa, česky šanta hroznovitá, je trvalka pocházející z Kavkazu, Blízkého Východu a Asie. Řadí se do čeledi Lamiaceae – hluchavkovité.
Kultivar „Grog“' je prostě trvalka, kterou musíte mít, zkrášlí vaši zahradu nebo skalku, má krásné modré květy, které voní po citronu, kvete bohatě a velmi dlouhou dobu, od května do září. Rostlina vytváří 30 cm vysoké křovinaté polštářky se šedozelenými listy. Vynikne také jako obruba kolem vašich chodníků.


Výhody šanty hroznovité:
 • nenáročná na pěstování
 • může se množit dělením
 • opakované kvetení v jednom roce


Šanta vám bude nejkrásněji kvést na slunečném místě, v propustné, dobře odvodněné půdě. Má ráda mírně vlhkou půdu, ale snese i delší sucho. Máme pro vás jeden tip: když vám přestane kvést, můžete ji ořezat a zakvete vám opět ještě ve stejném roce.
Vysaďte ji k růžím, má dobrý vliv na jejich zdravotní stav. Růže nejsou žádný problém, v nabídce našeho e-shopu máme několik desítek růží..