Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Kopretina 'Sněhurka'

Leucanthemum x superbum 'Sněhurka'

Leucanthemum x superbum, česky kopretina, pochází původně z Pyrenejí, vznikla dlouhodobým šlechtěním Leucanthemum maximum. Řadí se do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité. Druh 'Sněhurka' byl vyšlechtěný u nás v Čechách. Má kompaktní vzrůst, dorůstá… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červenec - srpen
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 0,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Leucanthemum x superbum, česky kopretina, pochází původně z Pyrenejí, vznikla dlouhodobým šlechtěním Leucanthemum maximum. Řadí se do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité.

Druh 'Sněhurka' byl vyšlechtěný u nás v Čechách. Má kompaktní vzrůst, dorůstá do výšky 50 cm. Kvete od července do srpna plnými květy s užšími, jazykovitými lupínky vyrůstajícími kolem žlutého středu. Listy jsou kopinaté, zelené, po okrajích pilovité.

Kopretina není náročná na pěstování. Vyžaduje slunné místo. Daří se jí ve vlhké, humózní, propustné, zásadité půdě. Kyselá půda jí nedělá dobře. Za suchého počasí je vhodná zálivka a během vegetace přihnojení. Nevydrží dlouho na jednom místě, je vhodné ji po dvou, třech letech rozdělit a přesadit, tím ji omladíme. Po odkvětu ji seřízneme, docílíme tím opakovaného kvetení. Je mrazuvzdorná.

Rostlina vhodná do kvetoucích, trvalkových záhonů, do kontejnerů. Květy jsou vynikající k řezu.