Levandule prostřední 'Grosso'

Lavandula intermedia 'Grosso'

Voňavá trvalka s bohatým letním kvetením, která zaplaví zahradu romantickými fialovomodrými květy a přiláká včely i motýly. Suchomilná, nenáročná a ideální pro slunná místa i sušení do vázy. Vše o produktu

Zobrazit podobné rostliny
Zavřít

Pěstování a výsadba

Nároky na slunce

Slunce, polostín, stín. Co tyto termíny znamenají?

Slunce – vyberte místo, na které svítí slunce nejméně mezi 11:00 a 17:00.

Polostín – takové stanoviště, které je na slunci 3–6 hodin (ne přes poledne).

Stín – plocha, na kterou slunce svítí méně než tři hodiny denně (ne přes poledne).

position-1
Slunce

Nároky na vláhu

Jak vybrat stanoviště podle nároků na vláhu?

Sucho – stanoviště s dobře propustnou a rychle vysychající půdou.

Polosucho – vyberte místo s mírně vlhkou a dobře propustnou půdou.

Vlhko – stanoviště s trvale vlhkou, ale nezamokřenou půdou.

Mokro – trvale vlhká až zamokřená stanoviště například v pobřežních zónách.

irrigation-1
Suchá
irrigation-2
Polo suchá

Kvete v měsících

červenec - srpen

Mrazuvzdornost

Co znamenají uvedené teploty?

Vyjadřují minimální průměrné teploty, při kterých je rostlina ještě schopna přežít bez poškození. Česko podle mezinárodní klasifikace patří do teplotních zón 5 a 6, nejnižší průměrné teploty klesají maximálně k -28 °C.

-26°C až -29°C

Výška rostliny v dospělosti

0,8 m

Barva listu

zelená

Barva květu

modrá
fialová

Podrobný popis

Oblíbená voňavá trvalka, která vytváří pravidelné keříky se stříbřitě zelenými listy a množstvím dlouhých stonků s klasovitými, silně aromatickými květenstvími. V létě se doslova obalí drobnými fialovomodrými květy, které provoní okolí a jsou velmi dekorativní i po usušení.

Kvete od července do srpna a patří mezi trvalky kvetoucí celé léto. Dorůstá přibližně 80 cm na výšku a okolo 60–80 cm do šířky, takže se hodí do záhonů i jako nízký voňavý lem podél cest či chodníků.

Patří do čeledi Lamiaceae - hluchavkovité.

Levandule prostřední 'Grosso' v zahradě:

  • Vhodná do slunných záhonů.
  • Láká včely a motýly.
  • Ideální k sušení do vázy.

Návod na pěstování:

Vyžaduje slunné stanoviště s celodenním osluněním, kde nejlépe vybarví květy a bude bohatě vonět. Nejlépe prospívá v lehké, dobře propustné půdě, klidně i chudší a písčité, hlavně bez dlouhodobého přemokření. Vysaďte ji do suchých či polosuchých záhonů, ideálně do štěrkového nebo smíšeného trvalkového záhonu, kde kolem ní bude dost místa pro proudění vzduchu.

Po zakořenění snáší sucho a zalévejte ji jen mírně, spíše méně než více. Po odkvětu ji seřízněte, aby si udržela pěkný tvar a zhoustla, na jaře pak můžete střih zopakovat a odstranit omrzlé či přerostlé výhony.

Je mrazuvzdorná zhruba do -26 °C až -29 °C, takže bez problémů přezimuje ve většině našich zahrad, pokud nestojí v těžké a trvale mokré půdě.

Jak balíme a doručujeme

Rostliny balíme s maximální péčí. 99,8 % zásilek doručíme v pořádku. Garance výměny zdarma, při doručení poškozené rostliny.

Více o balení a dopravě
DSC_6240
DSC_6240
DSC_6240

Navštívené produkty

Kočičí tráva

Kočičí tráva

Katzengras

Není skladem

Související články

rybíz master text

Doma v zahradě, doma v kuchyni – s čerstvě natrhaným voňavým rybízem

29.4.2021
10 minut čtení

Hřejivé teplo letního sluníčka, které se sklání k obzoru. Mísa rybízu, do níž to po hroznech přibývá jedna radost. Všechny ty vůně a zvuky červencové zahrady. Sklizeň rybízu do kuchyně vnese neuvěřitelný klid a radost. A taky trochu bezstarostnosti dětství při mlsání babiččina drobenkového koláče s rybízem.

Celý článek
flowering-quince-3360732_1920

Letní výsadba okrasných keřů v sedmi krocích

25.2.2019
10 minut čtení

Objevili jste u nás zajímavý keř, který bude slušet vaší zahradě? Bez obav jej můžete vysadit i nyní v létě. Všechny rostliny nabízíme v kontejnerech, dají se bez problémů vysazovat celý rok – nyní pouze potřebují mnohem více vody než na jaře nebo na podzim.

Celý článek
Co u nás kvete v dubnu

10 tipů na kvetoucí dřeviny

14.4.2026
5 minut čtení

Inspirujte se a kochejte se. V prní půlce dubna to u nás kvete, skoro jako v botanické zahradě.

Celý článek