Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Řebčík královský 'Maxima Lutea'

Fritillaria imperialis 'Maxima Lutea'

Popis rostliny:Řebčík královský patří k nádherným trvalkám, které řadíme do čeledi Liliaceae - liliovité. Její druhový název, tedy královský je odvozen od uspořádání květů na rostlině, které nápadně připomíná královskou korunu. Tato poměrně robustní… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících duben - květen
Mrazuvzdornost 7a
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Řebčík královský patří k nádherným trvalkám, které řadíme do čeledi Liliaceae - liliovité. Její druhový název, tedy královský je odvozen od uspořádání květů na rostlině, které nápadně připomíná královskou korunu. Tato poměrně robustní rostlina pochází z oblastí východního Turecka, Íránu, Afghánistánu, Pákistánu a severní Indie. Ve své domovině roste zejména na výše položených skalnatých a křovinatých svazích. Kultivar 'Lutea' podobně jako jiné odrůdy zaujme především převislými zvonkovitými květy, které vyrůstají na pevném, holém stonku zakončené chocholem lesklých kopinatých listů. Řebčík královský může v kruhu na jedné vzpřímené stonku vytvářet 5 až 8 zářivě žlůtých květů. Trvalka kvete od dubna do května a dospělá rostlina dorůstá do 1 m výšky.

 Řebčík královský v zahradě:

·         Vytvoří nádherné kombinace s hostem, kapradinami, narcisy a tulipány.

·         Upoutá ve skupinové výsadbě i jako solitér.

·         Atraktivní v podrostu vyšších okrasných dřevin.

·         Zazáří v blízkosti hlavního vchodu do domu.

·         Zajímavá rostlina pro tradiční i moderní kompozice.

·         V nádobách oživí terasy a balkony.

Návod na pěstování:

Kultivar není náročný na pěstování a na vhodném stanovišti vydrží roky. Preferuje mírně přistíněná stanoviště, ale dobře snáší i slunečnější polohy bez poledního žáru. Ideální jsou dobře propustné hlinité nebo hlinito-písčité půdy s dostatkem živin. Řebčík královský nemá rád promáčené půdy, ve kterých mohou jeho kořeny snadno zahnívat a proto nezapomínejte na drenážní vrstvu. Cibule můžete vysazovat už koncem srpna nebo začátkem září do hloubky přibližně 20 - 25 cm. Vysazujte je však mírně šikmo, aby se v jím- neudržovala voda, která by mohla způsobit jejich hnití. Odkvetlé květy průběžně odstraňujte a na zimu seřízněte těsně nad zemí i všechny seschlé listy. Rostlina je mrazuvzdorná, ale nic nezkazíte pokud na zimu použijete mulč, který bude cibule chránit před mrazem a nadměrnou vlhkostí.