benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Trojpuk

Deutzia lemoinei

Popis rostliny:Deutzia lemoinei, česky trojpuk, je opadavý keř pocházející převážně z východní Asie, ale i z Mexika. Řadí se do čeledi Hydrangeaceae – hortenziovité.Trojpuk je vzpřímený keř nesoucí půvabné zvonkovité, bílé květy, které vykvétají od… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 2 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Deutzia lemoinei, česky trojpuk, je opadavý keř pocházející převážně z východní Asie, ale i z Mexika. Řadí se do čeledi Hydrangeaceae – hortenziovité.

Trojpuk je vzpřímený keř nesoucí půvabné zvonkovité, bílé květy, které vykvétají od května až do června v hustém soukvětí. Listy jsou zelené, ostře pilovité. Keř dorůstá do výšky kolem 1 metru, někdy až do 2 metrů.

Výhody trojpuku:

·         Atraktivně voňavé květy

·         Mrazuvzdorný

·         Jednoduché pěstování

Návod na pěstování:

Trojpuk má rád slunná místa. Vhodná je středně těžká, hlinitopísčitá, vlhká a propustná půda. Velké sucho a přemokření mu škodí. Starší rostliny udržujeme pravidelným udržovacím řezem. Ve velmi tuhé zimě může namrzat, ale po zřezání opět odráží a rychle dorůstá.

Využití:

Keř ideální do vaší zahrady. Vysaďte ho jako solitér, ale i do skupiny jiných keříků. V nabídce na našem e-shopu máme více druhů tohoto zajímavého keře.