benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Okurka salátová - hadovka 'Dominica' F1

Cucumis sativus 'Dominica' F1

Cucumis sativus 'Dominica' F1 he hybridní odrůda okurky - hadovky, pěstovaná pro vysoké výnosy. Plody jsou velmi vitální, uniformní a dlouhé 30 až 40 cm. Jsou vhodné do nejrůznějších salátů, nebo jen tak k zakousnutí. Tato lehce stravitelná zelenina… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících červen - srpen
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
Barva plodu
zelená
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Cucumis sativus 'Dominica' F1 he hybridní odrůda okurky - hadovky, pěstovaná pro vysoké výnosy. Plody jsou velmi vitální, uniformní a dlouhé 30 až 40 cm. Jsou vhodné do nejrůznějších salátů, nebo jen tak k zakousnutí. Tato lehce stravitelná zelenina výborně osvěží, má velmi nízkou energetickou hodnotu, ve 100g je jen kolem 64 kJ energie. Je tedy oblíbenou zeleninou doporučovanou dietology při redukcích váhy. I přes vysoký obsah vody (95 - 98 %) obsahuje vitamíny C, B1 a B2, enzym erepsin, který podporuje trávení bílkovin a ve slupce je i nezanedbatelné množství vitamínu E a kyseliny křemičité, která má blahodárný vliv na pleť a vlasy.

Návod na pěstování:

Odrůda okurky 'Dominica' je rezistentní vůči pravému padlí a tím zajišťuje špičkové výnosy. Okurky potřebují lehčí, dobře vyhnojenou půdu, volíme bezvětrné stanoviště. Jsou náročné na teplotu a dostatek slunečního záření. Rovněž je nutná vyrovnaná zálivka, protože jejich kořenový systém nesahá dostatečně hluboko. Je vhodnější rostliny pěstovat vyvázané k opoře, protože se tím omezí rozvoj houbových chorob. Odrůda je vhodná pro pěstování ve sklenících.