benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Cist 'Golden Treasure'

Cistus 'Golden Treasure'

Cistus, česky cist, je rostlina známá hlavně v oblasti Středozemního moře. Dostává se do povědomí i u nás. Řadí se do čeledi Malvaceae – slézovité. Druh 'Golden Treasure' je malý, vždyzelený keř s měkkými listy nepravidelně zbarvenými do zelena a… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
1_kapka
Kvete v měsících květen - září
Mrazuvzdornost 8b
Výška rostliny v dospělosti 0,9 m
Barva listu
žlutá
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Cistus, česky cist, je rostlina známá hlavně v oblasti Středozemního moře. Dostává se do povědomí i u nás. Řadí se do čeledi Malvaceae – slézovité.

Druh 'Golden Treasure' je malý, vždyzelený keř s měkkými listy nepravidelně zbarvenými do zelena a žluta. Během podzimu jsou listy značně žlutější. Postavení listů na stonku je střídavé nebo přeslenovité. Čepel listů je celistvá, celokrajná. Hustě kvete v květnu až září velkými, pravidelnými, purpurově-růžovými květy. Jsou voňavé.

Návod na pěstování:

Cist má rád slunná místa a suché, písčité půdy. Nejlépe roste v chudobných až středně úrodných, dobře odvodněných půdách na přímém slunci. Je tolerantní k suchu. V chladných oblastech se vysazuje na místa chráněná před větrem a mrazem. Je odolný vůči mrazu do - 10°C.

Využití:

Letní trvalka vhodná do trvalkových záhonů na přímé slunce.