Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Paprika květináčová 'Redskin' F1

Capsicum annuum 'Redskin' F1

Capsicum annuum 'Redskin' F1 je velice raná a kompaktní odrůda papriky. Plody jsou nejprve zelené, ale jak dozrávají, mění se barva plodů na zářivě červenou. Dorůstá do výšky 25 - 30 cm a je velmi vhodná pro pěstování v truhlících a nádobách. Tato… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červen - září
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
Barva plodu
červená
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Capsicum annuum 'Redskin' F1 je velice raná a kompaktní odrůda papriky. Plody jsou nejprve zelené, ale jak dozrávají, mění se barva plodů na zářivě červenou. Dorůstá do výšky 25 - 30 cm a je velmi vhodná pro pěstování v truhlících a nádobách. Tato odrůda dlouho plodí a dává vysoký výnos.

Využití:

Paprika se jí syrová nebo tepelně upravovaná. Čerstvé papriky se přidávají do salátů. Rovněž se dají nakládat nebo sušit. Obsahují třikrát více vitamínu C než pomeranče. Ani další nutriční látky nejsou zanedbatelné. Proto také mají papriky pozitivní vliv na zdraví lidského organismu. Posilují cévy a mírní bolesti žil, zpevňují vazivové tkáně, zlepšují zrak a podporují i krevní oběh. Mají také důležité místo v prevenci nádorových onemocnění.

Návod na pěstování:

Papriky vyžadují slunné stanoviště, ne však přímé sluneční světlo. Půda by měla být propustná, dobře zpracovaná s dostatečnou dávkou živin. Velmi důležitá je pravidelná závlaha a dostatečný přísun živin od začátku tvorby plodů.