Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Paprika květináčová 'Mohawk' F1

Capsicum annuum 'Mohawk' F1

Capsicum annuum 'Mohawk' F1 je velice kompaktní odrůda. Plody jsou nejprve zelené, ale jak dozrávají, mění se barva plodů na oranžovou. Plody jsou velice aromatické a sladké. Dorůstá do výšky 30 - 40 cm a je velmi vhodná pro pěstování v truhlících a… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červen - září
Výška rostliny v dospělosti 0,4 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
Barva plodu
oranžová
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Capsicum annuum 'Mohawk' F1 je velice kompaktní odrůda. Plody jsou nejprve zelené, ale jak dozrávají, mění se barva plodů na oranžovou. Plody jsou velice aromatické a sladké. Dorůstá do výšky 30 - 40 cm a je velmi vhodná pro pěstování v truhlících a nádobách. Tato odrůda dlouho plodí a dává vysoký výnos.

Využití:

Paprika se jí syrová nebo tepelně upravovaná. Čerstvé papriky se přidávají do salátů. Rovněž se mohou nakládat nebo sušit. Obsahují třikrát více vitamínu C než pomeranče. Ani další nutriční látky nejsou zanedbatelné. Proto také mají papriky pozitivní vliv na zdraví lidského organismu. Posilují cévy a mírní bolesti žil, zpevňují vazivové tkáně, zlepšují zrak a podporují i krevní oběh. Mají také důležité místo v prevenci nádorových onemocnění.

Návod na pěstování:

Papriky vyžadují slunné stanoviště, ne však přímé sluneční světlo. Půda by měla být propustná, dobře zpracovaná s dostatečnou dávkou živin. Velmi důležitá je pravidelná závlaha a dostatečný přísun živin od začátku tvorby plodů.