Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Paprika květináčová 'Merida' F1

Capsicum annuum 'Merida' F1

Capsicum annuum 'Merida' F1 je velice kompaktně rostoucí paprika. Plody jsou nejprve zelené, ale jak dozrávají, mění se barva plodů na zářivě žlutou nebo červenou. Plody jsou protáhlého tvaru, na rostlině vzpřímeně postavené. Paprika se konzumuje za… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červen - září
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
Barva plodu
červenožlutá
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Capsicum annuum 'Merida' F1 je velice kompaktně rostoucí paprika. Plody jsou nejprve zelené, ale jak dozrávají, mění se barva plodů na zářivě žlutou nebo červenou. Plody jsou protáhlého tvaru, na rostlině vzpřímeně postavené.

Využití:

Paprika se konzumuje za syrova, nebo tepelně upravenou. Čerstvé papriky se přidávají do salátů, rovněž se mohou nakládat nebo sušit. Obsahují třikrát více vitamínu C než pomeranče. Ani další nutriční látky nejsou zanedbatelné, proto také mají papriky pozitivní vliv na zdraví lidského organismu. Posilují cévy a mírní bolesti žil, zpevňují vazivové tkáně, zlepšují zrak a podporují i krevní oběh. Mají také důležité místo v prevenci nádorových onemocnění. 

Návod na pěstování:

Odrůda papriky ‘Merida‘ je velmi vhodná pro pěstování v truhlících a nádobách, dorůstá do výšky 20 - 30 cm.

Papriky vyžadují slunné stanoviště, ne však přímé sluneční světlo. Půda by měla být propustná, dobře zpracovaná s dostatečnou dávkou živin. Velmi důležitá je pravidelná závlaha a dostatečný přísun živin od začátku tvorby plodů.