210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
shutterstock_371318941

Rostliny balíme s maximální péčí a 99,8 % rostlin k vám doručíme v pořádku. Poskytujeme garanci výměny zdarma, pokud dorazí rostlina poškozená nebo uvadlá. Více o tom, jak balíme

Balkonové rostliny a letničky

Barevné truhlíky a květináče, které kvetou záplavou letniček vytvoří příjemnou atmosféru na terase, schodišti, balkóně nebo pod pergolou. Pěstování balkónových rostlin je snadné, takže vás budou jejich svěží květy těšit několik měsíců až do prvních podzimních mrazíků. V naší nabídce najdete oblíbené letničky všech možných barev. Sazenice jsou zdravé a dobře prokořeněné, takže se rychle ujmou a budou vám dělat radost. 

Vše, co potřebujete vědět, aby bohatě kvetly celé léto najdete v našem Průvodci pěstováním letniček níže.

Zobrazit více

Jak pěstovat a jak se starat o letničky?

Aby letničky krásně kvetly, je důležité dodržovat správnou zálivku, pravidelně je hnojit a především zvolit správné stanoviště podle druhu rostliny.

Kdy se vysazují letničky?

Letničky vysaďte v 2. polovině května, kdy nehrozí přízemní mrazíky. 

Jaké letničky vysadit na záhon?

Většina letniček se dá vysadit i do záhonu. Půda musí být kyprá a bohatá na živiny. Stejně jako v případě truhlíků je důležité zvolit správné stanoviště chráněné před větrem. V záhonu se daří krásenkám, hledíkům, aksamitníkům, ostálkám (cíniím) nebo gazániím

Jaké letničky kvetou celé léto?

V podstatě všechny letničky, když se o ně správně staráte, kvetou celé léto. Důležitá je pravidelná zálivka a hnojení hnojivem pro balkonové rostliny. Odstraňujte odkvetlé květy, abyste podpořili tvorbu nových. Muškáty, petúnie, hledíky i fuchsie kvetou až do prvních mrazíků. Několik měsíců také kvete lichořeřišnice, aksamitník, gazánie nebo lobelka.

Co do truhlíku na okno?

Nejčastěji se do truhlíku na okno vysazují muškáty, fuchsie nebo petúnie. Vyniknou převislé kultivary. Do stínu se hodí begónie nebo pokojové kopřivy.  Inspiraci na osázení truhlíků najdete zde. 

Co vysadit do truhlíku do stínu?

Pokojová kopřiva, begónie a fuchsie jsou vhodné pro stinná místa nebo do polostínu. 

Jaké letničky na přímé slunce?

Na přímém slunci obstojí mnoho letniček, patří mezi ně gazánie, ostálkyaksamitník, petúnie a muškáty. Milují slunce a bohatě kvetou. Dbejte na pravidelnou zálivku a obzvlášť u petúnií nenechte substrát úplně vyschhnout.

Jaké letničky do polostínu? 

Begóniefuchsie nebo lichořeřišnice jsou ideální pro místa s lehkým odpoledním stínem. 

Jaké jsou letničky našich babiček?

Babičky s oblibou pěstovaly ostálky (cínie), aksamitníky, petúnie a muškáty (ty nechávaly přezimovat). Zvolte i vy léty ověřenou jistotu.

Jak pěstovat hledíky?

Hledíkům se daří na slunci. Můžete je vysadit do truhlíku nebo do záhonu. Odstraňujte odkvetlý klas, podpoříte tak tvorbu nových květů. Hledíky můžete řezat do vázy. Na podzim si můžete posbírat semena pro příští sezónu. 

Jak pěstovat krásenky?

Krásenky se hodí do záhonu i větších květináčů. Daří se jim na slunci, na chráněném stanovišti. Květy krásenek na dlouhých stoncích jsou ideální k řezu do vázy. Odstraňujte uschlé květy, abyste podpořili další kvetení. Pro příští sezónu můžete sbírat semena. 

Jaké letničky se hodí k řezu?

Ve váze dlouho vydrží ostálky (cínie), hledíky, hvozdíky (především hvozdík vousatý) nebo čínské astry. 

 

V naší nabídce naleznete mnoho druhů letniček a balkonových rostlin. Vyberte si ty pravé pro váš balkon či zahradu a užívejte si krásu kvetoucích rostlin po celou sezónu. 

Potřebujete inspiraci čím osázet truhlíky a květináče? 

Připravili jsme pro vás foto inspiraci na blogu tady a tady

 

Máte dotazy ohledně výběru rostlin nebo péče? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám poradíme.

Rady, tipy a inspirace z našeho blogu

Balkonové rostliny a letničky
shutterstock_1012564564
Podrobná filtrace balkonové rostliny a letničky
Podrobná filtrace balkonové rostliny a letničky
Filtrovat
Barva květu
Barva listu
Stanoviště
Zálivka
Nároky na půdu
Výška v dospělosti
Mrazuvzdornost
Cena
Barva květu
Barva květu
Barva listu
Barva listu
Stanoviště
Stanoviště
Zálivka
Zálivka
Nároky na půdu
Nároky na půdu
Výška v dospělosti
m
m
Mrazuvzdornost
Mrazuvzdornost
Cena
Zavřít
Dárkový poukaz

Dárkový poukaz

500 – 5 000 
Dárkový poukaz

Dárkový poukaz

500 – 5 000 

Jak balíme a doručujeme

Rostliny balíme s maximální péčí, aby k Vám dorazily bez úhony. 99,8 % rostlin doručíme v pořádku. Poskytujeme garanci výměny zdarma, pokud dorazí rostlina poškozená.

DSC_6240
DSC_6240
DSC_6240

Zahradničení má být zábava. Naše články vás inspirují nebo vám pomůžou.