210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Tipy na letničky k řezu, na obruby a terasy

Všechny články
Letničky

Ručně vytvořená kytice z letniček z vlastní zahrádky? Nádherně voní, působí čerstvě a hlavně – dopřejete si ji kdykoli v podstatě téměř zadarmo. K řezu se hodí především rostliny s pevným a dlouhým stonkem.

Letničky vhodné do vázy

Kdy letničky řezat? Ráno nebo večer, nikdy ne za teplých slunečních dnů. Některé letničky se do vázy vysloveně nehodí, například oblíbené gazánie, jejichž květy se se západem slunce zavírají na záhonu i ve váze. Mezi letničkami k řezu patří k oblíbeným mnohé astry čínské (Callistephus chinensis), hledíky (Antirrhinum), ostálky (Zinnia) či aksamitníky.

Letničky si ve váze skvěle rozumí s kvetoucími dvouletkami a trvalkami (lupina, slunečnice a další), několik tipů pro vás máme:

Jak vybrat letničky na terasy a do nádob?

Letničkový záhon si snadno vypěstujete i na balkóně nebo terase v nádobách. Kromě tradičních balkonovek si můžete dopřát i další druhy, které mají společné jedno – kompaktní a hustý růst. Letničky do nádob proto v naprosté většině druhů dorůstají do maximálně 30 cm, spíše ale méně. Právě z tohoto důvodu (nižší vzrůst rovná se kratší stonky) se nehodí k řezu. Zmiňme také, že nízké letničky využijete pro lemy a obruby záhonů květinových i zeleninových. Nejenže hezky vypadají a voní, také do zahrady přilákají užitečný hmyz a motýly.

Několik tipů:

Sdílet: