benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Hvězdnice novoanglická 'Rubinschatz'

Aster novae-angliae 'Rubinschatz'

Hvězdnice patří do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité. Hvězdnice novoanglická pochází ze Severní Ameriky, kde roste na vlhkých loukách. Její rozšíření je od jihovýchodní Kanady a zasahuje i do západní a střední Evropy. Hvězdnice novoanglická … Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících září - říjen
Mrazuvzdornost 3a
Výška rostliny v dospělosti 1,4 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová tmavá
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Hvězdnice patří do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité. Hvězdnice novoanglická pochází ze Severní Ameriky, kde roste na vlhkých loukách. Její rozšíření je od jihovýchodní Kanadya zasahuje i do západní a střední Evropy. Hvězdnice novoanglická 'Rubinschatz' je velmi výrazně kvetoucí kultivar. Tmavě růžové květy vykvétají od září doříjna na konci vysokých stonků a zaujmou už na první pohled. Celá hvězdnice v dospělosti dorůstá do výšky 140 cm.

Hvězdnice novoanglická v zahradě:

  •         Dokonale ozdobí smíšené trvalkové záhony v zahradě,ale zaujme i jako solitér.
  •         Přiláká do zahrady motýly i včely.
  •         Květy použijte k řezu do vázy, dlouho vydrží čerstvé.
  •        Vysaďte ji do záhonů s jinými hvězdnicemi různé velikosti nebo s chryzantémy či aksamitníky.

Návod na pěstování:

Hvězdnice má ráda slunce a propustné, zásadité, hlinitopísčité půdy s dostatkem živin. Toleruje isušší zeminu, ale během vegetačního období a při dlouhotrvajícím suchu ji nezapomínejte zalévat, podpoříte tím její kvetení. Hnojte ji hnojivem určeným pro trvalky. Každoročně brzy na jaře seřízněte suché výhonky těsně nad zemí a na konci května nebo na začátku června se doporučuje zkrátit suché výhonky o polovinu, podpoříte tím zesílení rostliny a bohatší kvetení. Doporučujeme hvězdnici brzy vyvázat, aby se nepolámala. Hvězdnice novoanglickáv zimě umrzá jen výjimečně, protože je mrazuvzdorná až do -40°C(zóna 3a). Její větve před mrazem chraňte chvojím.