benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Okrasný česnek 'Gladiator'

Allium 'Gladiator'

Popis rostliny:Okrasné česneky patří do čeledi Alliaceae - cibulové a do rodu Allium, které zahrňují stovky druhů. Jejich domovinou jsou většinou mírné pásma severní polokoule, ale několik druhů se přece jen vyskytuje iv Brazílii, Chile, či v Africe… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících červen - červen
Mrazuvzdornost 5b
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
fialová
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Okrasné česneky patří do čeledi Alliaceae - cibulové a do rodu Allium, které zahrňují stovky druhů. Jejich domovinou jsou většinou mírné pásma severní polokoule, ale několik druhů se přece jen vyskytuje iv Brazílii, Chile, či v Africe. Kultivar 'Gladiator' reprezentuje velkokvěté odrůdy, takže ani tento okrasný česnek vás rozhodně v ničem nezklame. Zaujme působivými kulovitými soukvětími složenými z desítek drobných, hvězdicovitých květů fialové barvy, které se elegantně tyčí nad okolní výsadbou na 90 až 100 cm vysokých stoncích. Kulovité květenství mohou přitom dosáhnout působivě 15 cm průměr. Okrasný česnek kvete od června do července.

Okrasný česnek v zahradě:

·         Zaujme ve štěrkovém záhoně i v pozadí skalky.

·         Atraktivní ve skupinové výsadbě, zazáří jako solitér na upraveném trávníku.

·         Vhodný na zadní okraje smíšených trvalkových záhonů.

·         Efektní v podrostu vyšších okrasných dřevin.

·         Květy se uplatní ve floristice.

·         Vhodný pro zahrady ve venkovském a přírodním stylu.

Návod na pěstování:

Kultivaru prospívá v slunečném, popřípadě mírnem stinném stanovišti v sušší, dobře propustné hlinito-písčité půdě s dostatkem živin. Nemá však mimořádné nároky na půdu a s výjimkou špatně odvodněné a promáčené zeminy se mu bude dařit ve všech půdach. Cibule se mohou vysazovat v průběhu září do kypřejšího substrátu nebo půdy. Na dno jamky je vhodné přidat trochu kompostu. Při suchém podzimním počasí můžete místo výsadby zavlažovat. Česnek se tak lépe zakořenit a v červnu může začít kvést. Po 3 letech se doporučuje česnek po odkvětu vybrat ze země, očistit ho a uskladnit na tmavém, suchém místě. Odkvetlé stonky česneku nemusíte ze záhonu odstraňovat okamžitě, protože květenství jsou dekorativní ještě několik dní. Cibule jsou mrazuvzdorné, takže je na zimu můžete ponechat v zemi a na jaře vám znovu vyraší.