benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Okrasný česnek 'Ambassador'

Allium 'Ambassador'

'Ambassador' je krásný velkokvětý okrasný česnek. Husté, sytě fialové květenství nakvétá na pevném stonku vysokám až 100cm. Květy jsou velmi trvanlivé. Okrasný česnek 'Ambassador' je plně mrazuodolný. Česnek 'Ambassador' v zahradě • Je ideální… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících červen - červen
Výška rostliny v dospělosti 1,2 m
Barva listu
zelená
Barva květu
fialová
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Rod Allium do kterého řadíme i okrasný česnek zahrnuje přibližně 300 druhů. Drtivá většina z nich se přitom vyskytuje v mírných pásmech severní polokoule a pouze několik druhů lze nalézt v Brazílii, Chile nebo Africe. Velkokvětý kultivar 'Ambassador' patří k impozantním trvalkám, které dorůstají 120 cm výšky. Zaujme však především nádhernými kulovitými soukvětími složených z množství drobných purpurově-fialových květů, které se elegantně vznášejí nad okolní výsadbou na vysokých stoncích. Kultivar kvete v červnu a jeho kulovité květenství mohou mít v průměru až 15 cm.

Česnek okrasný v zahradě:

·         Vynikne ve skupinové výsadbě i jako nepřehlédnutelný solitér.

·         Zaujme ve společnosti letniček a okrasných trav.

·         Uplatní se ve smíšených trvalkových záhonech.

·         Atraktivní v podrostu vyšších okrasných keřů a dřevin.

·         Vhodný pro zahrady ve venkovském i přírodním stylu.

Návod na pěstování:

Kultivar prosperuje na slunečních, před silným větrem chráněných stanovištích. Ideální podmínky najde v dobře propustných hlinitých nebo hlinito-písčitých půdách s dostatkem živin. Rostlina však není náročná na půdu a dařit se jí bude téměř v každé zahradní zemině s výjimkou promáčené půdy. Propustný substrát nebo potom kvalitní drenážní vrstva je základním předpokladem úspěšného pěstování. Cibule je vhodné vysazovat v průběhu druhé poloviny září. Každý 3 až 4 rok se doporučuje česnek po odkvětu vybrat ze země, očistit a uskladnit na tmavém, suchém místě. Dosáhnete tak lepší vitalitu cibulí a v konečném důsledku plnější květiny a intenzivněji kvetení. Rostlina je mrazuvzdorná a zimu přežije bez újmy.