benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Tis japonský

Taxus cuspidata

syn. Taxus baccata var. cuspidata, Cephalotaxus umbraculifera Jehličnan z čeledi tisovité a rodu tis, který dorůstá 5 metrů výšky i šířky. Jedná se o pomalu, široce kuželovitě rostoucí keř až malý strom. Domovinou tohoto druhu jsou hory východní… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
2_kapka
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
nekvete
nevýrazný
Barva plodu
červená
  • Popis produktu
syn. Taxus baccata var. cuspidata, Cephalotaxus umbraculifera
Jehličnan z čeledi tisovité a rodu tis, který dorůstá 5 metrů výšky i šířky. Jedná se o pomalu, široce kuželovitě rostoucí keř až malý strom. Domovinou tohoto druhu jsou hory východní Asie, kde vystupuje až do výšky 2000 m n. m. Jedná se o území Japonska, Číny, Koreji, Sachalinu, Kuril a Mandžuska. Jehlice mají světleji zelenou barvu než tis červený a jsou mírně prohnuté. Rovněž nejsou uspořádány dvouřadě, ale do širokého písmene V. Mají délku cca 15 až 25 mm. Tento druh je rovněž dvoudomý. Samčí rostliny kvetou nažloutle až bíle, samičí rostliny tvoří na podzim červené zdužnatělé míšky, zvané arilus. Rostliny jsou jedovaté. Stejně jako u tisu červeného, rostliny množené ze semen jsou stromovitého typu, řízkováním vznikají keřové formy.
Tis má rád polostín, ale ve středním závlahovém režimu snese i slunné stanoviště. Dřevo se využívá zejména v Japonsku ke stavebním, nábytkářským a řezbářským účelům. V zahradnictví se využívá zejména k tvarovaným živým plotům, protože je to nejodolnější a nejrychleji rostoucí druh tisu z celého rodu. Dobře snáší nízké teploty i toleruje znečištění.