benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pepino 'Maxim'

Solanum muricatum 'Maxim'

Popis rostliny:Pepino je polokeř patřící do čeledi Solanaceae - lilkovité. Pravděpodobně pochází z Peru nebo Kolumbie odkud se rozšířilo do ostatních jihoamerických oblastí a později i k nám do Evropy. Pepino 'Maxim' je polokeř dorůstající výšky 80… Vše o produktu

Kvete v měsících červenec - srpen
Výška rostliny v dospělosti 0,8 m
Barva plodu
fialová
žlutá
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Pepino je polokeř patřící do čeledi Solanaceae - lilkovité. Pravděpodobně pochází z Peru nebo Kolumbie odkud se rozšířilo do ostatních jihoamerických oblastí a později i k nám do Evropy. Pepino 'Maxim' je polokeř dorůstající výšky 80 cm, přičemž u nás se pěstuje většinou jako jednoletá rostlina. Kvete květy podobnými bramborám. Listy má kopinaté, 15 cm dlouhé a nepravidelně laločnaté. Nejzajímavější jsou plody, které v době dozrání jsou žluto-fialové barvy. Jsou oválné s nevýraznou špičkou. Mají měkkou, šťavnatou dužinu, která je méně sladká i méně aromatická než jiné kultivary.

Pepino 'Maxim' zahradě:

·         Nejlépe se pěstuje v kontejnerech a květináčích.

·         Umístěte ho na slunné místo na balkon nebo terasu.

·         Vynikne i v závěsných nádobách a květináčích.

Využití pepina 'Maxim':

·         Plody se konzumují syrové a bez slupky.

·         Zpracovávají se do marmelád nebo povidel.

·         Plody obsahují množství vitamínů, zejména vitamín C, čímž se vyrovnají citrusem.

·         Plody lze použít do ovocných a zmrzlinových pohárů, či salátů.

·         Vychlazený pokrájejte na kousky a posypte cukrem i skořicí.

Návod na pěstování:

Pepino 'Maxim' není náročný na pěstování. Pěstuje se jako letnička, proto ho raději vysaďte do květináče. Vhodná je lehká, dobře vyhnojená zemina, můžete použít i zahradnický univerzální substrát. Venku se umisťuje až když mu nehrozí noční mrazy. Na urychlení růstu ho vysaďte nejprve do skleníku a potom v květnu ho umístíte venku. Pravidelně ho zalévejte a hnojte. Pokud ho budete hnojit hnojivem se zvýšeným obsahem fosforu, urychlíte jeho zrání. Pepino 'Maxim' může přezimovat v chladné, světlé místnosti při teplotě 10 - 14 ° C, přičemž mu omezte zálivku. V předjaří proveďte zpětný řez a výhony zkraťte na 10 cm délky. Bude mít kompaktnější růst a bohatší násadu květů.