Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Rozchodník

Sedum makinoi

Tato stálezelená rostlina patřící do čeledi Crassulaceae – tlusticovité pochází z Asie. Půdopokryvný rozchodník makinoi dorůstá do výšky 10 cm. Vytváří mimořádně atraktivní a kompaktní koberečky světle zelených listů. Kvete během července a srpna,… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červenec - srpen
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 0,1 m
Barva listu
zelená světlá
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu

Tato stálezelená rostlina patřící do čeledi Crassulaceae – tlusticovité pochází z Asie. Půdopokryvný rozchodník makinoi dorůstá do výšky 10 cm. Vytváří mimořádně atraktivní a kompaktní koberečky světle zelených listů. Kvete během července a srpna, když jsou trsy doslova obsypané drobnými žlutými hvězdicovitými květy.

Rozchodník v zahradě

•    Ideální pro střešní zahrady.

•    Vytvoří přirozenou ozdobu skalek.

•    Vhodný k vysazení do zahradních nádob, zkrášluje balkóny i terasy.

•    Zaujme jako nepravidelné lemování chodníků a schodišť.

•    Uplatní se v moderních i přírodních zahradách.

Návod na pěstování

Rozchodník má rád slunná místa, daří se mu ale i v polostínu. Vyžaduje dobře propustné, sušší, až středně vlhké půdy, které musí být dostatečně odvodněné. Nevyhovují mu totiž dlouhodobě přemočené půdy, ve kterých můžou jeho kořeny zahnívat. Dobře snáší sucho a nevyžaduje pravidelné zavlažování ani přihnojování. Během dlouhodobého sucha ale určitě půdu nenechte vyschnout úplně a rostlinu občas přiměřeně zavlažte. Za příležitostné a pravidelné odstraňování odkvetlých květů se Vám rozchodník odvděčí bohatším kvetením. Rostlina je mrazuvzdorná, ale během suché zeminy ji před holomrazy chraňte přikrývkou z chvojí.