benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Skřípinec Tabernaemontanův 'Zebrinus'

Schoenoplectus tabernaemontani 'Zebrinus'

Schoenoplectus tabernaemontani, česky skřípinec pruhovaný, je rostlina rozšířená téměř v celé Evropě kromě nejsevernějších oblastí. Řadíme ji do čeledi Cyperaceae – šáchorovité. Kultivar 'Zebrinus' je zajímavá vodní rostlina. Zaujme především svými… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
3_kapka
4_kapka
Kvete v měsících září - říjen
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 1,5 m
Barva listu
bílá
zelená
Barva květu
hnědá
  • Popis produktu

Schoenoplectus tabernaemontani, česky skřípinec pruhovaný, je rostlina rozšířená téměř v celé Evropě kromě nejsevernějších oblastí. Řadíme ji do čeledi Cyperaceae – šáchorovité.

Kultivar 'Zebrinus' je zajímavá vodní rostlina. Zaujme především svými vodorovnými pruhy žluté barvy v kontrastu s tmavě zelenými. Působí velmi exoticky. Tyto bezlisté stonky dorůstají do výšky 150 cm a na jejich konci se vytváří od června do července v klasovitém soukvětí hnědé květy.

Výhody skřípince pruhovaného:

·         Mrazuvzdorná rostlina

·         Velmi dekorativní stonky

·         Vhodný do jezírek nebo rybníků

·         Nevyžaduje zvláštní péči

Skřípinec pruhovaný má rád pěstování na slunném místě nebo v polostínu. Vysadit jej můžete do rybníku nebo jiné stojaté vody do hloubky 30 cm. Dočasně snese i vyschnutí.

Skřípinec je ideální k ozdobení jezírek, rybníků nebo jiných vodních ploch. Zkombinovat ho můžete s pálkami nebo okrasnými trávami, které také mají rády vlhkou půdu. V našem zahradnictví najdete množství vodních, ale i jiných rostlin do vaší zahrady.

Najděte si u nás zajímavé rostliny a zkrášlete si svou zahradu!