benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Šípatka střelolistá

Sagittaria sagittifolia

Sagittaria sagittifolia, česky šípatka střelolistá, je bahenní rostlina hovorově nazývána i hadí jazyk. Je rozšířená v Evropě a západní Asii. U nás se vyskytuje roztroušeně. Řadíme ji do čeledi Alismateceae – žabníkovité.Šípatka střelolistá je velmi… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
3_kapka
4_kapka
Kvete v měsících červen - srpen
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Sagittaria sagittifolia, česky šípatka střelolistá, je bahenní rostlina hovorově nazývána i hadí jazyk. Je rozšířená v Evropě a západní Asii. U nás se vyskytuje roztroušeně. Řadíme ji do čeledi Alismateceae – žabníkovité.

Šípatka střelolistá je velmi zajímavá vodní rostlina se vzpřímenými šípovitými listy,od toho vznikl i její název. V hluboké vodě má jen čárkovité podvodní listy a na hladině jsou listy s oválnou čepelí. Dlouhostopkaté šípovité listy se budou vytvářet při nízké hladině vody. Kvete od června do srpna trojčetnými květy bílé barvy s fialovou skvrnou uprostřed. 

Výhody šípatky střelolisté:

  • Ideálnído jezírek nebo do bažinaté půdy
  • Není náročná na pěstování
  • Krásně kvete

Šípatka střelolistá má ráda slunná místa nebo polostín. Vhodná je těžká, jílovitě-písčitá půda. Nejvhodnější je vysadit ji do nádoby, do hloubky vody 10– 30 cm. Na upevnění nádoby je vhodné použít větší kameny, aby nedocházelo k vyplavení. Vhodné jsou hnojiva s obsahem guana, pozor ale na správné dávkování. Rostlina přezimuje v kořenech, vhodné je přezimování na chráněném místě bez mrazů. Na slunném stanovišti má listy natočené směrem na sever-jih, jako takový kompas. Dokonale se přizpůsobí výkonem hladiny vody.V hlubší vodě vám ale nebude kvést.

Rostlinka vhodná do každého jezírka a rybníčku. V nabídce našeho zahradnictví najdete množství vodních rostlin, ale i jiných, bezpečně a rychle vám je zašleme až k vám domů.

Podívejtese na nabídku našich rostlin!