benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Šípatka trávolistá

Sagittaria graminea

Sagittaria graminea, česky šípatka trávolistá, je bahenní rostlina původem ze Severní Ameriky. Řadíme ji do čeledi Alismateceae – žabníkovité. Tato šípatka je zajímavá svými trávovitými listy, které vyrůstají v listové růžici. Jsou ponořeny obvykle… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících květen - září
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 0,6 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Sagittaria graminea,česky šípatka trávolistá, je bahenní rostlina původem ze Severní Ameriky. Řadíme ji do čeledi Alismateceae – žabníkovité.

Tato šípatka je zajímavá svými trávovitými listy, které vyrůstají v listové růžici. Jsou ponořeny obvykle ve vodě, jsou 2 cm široké a poměrně robustní. Kvete nad vodou bílými květy v střapcovitém květenství. Celá rostlina dorůstá do výšky 60 cm.

Výhodyšípatky: 

  • Vhodná do jezírek, ale i do paludárium
  • Není náročná na pěstování
  • Kvetoucí vodní rostlina 

Šípatka má ráda slunná místa. Vhodný substrát je písek, ale i štěrk s jemnější zrnitostí. Množí se pomocí kořenových odnoží, které přezimují a na jaře se z nich vytvoří nové rostliny. I v akváriu je můžeme tímto způsobem rozmnožit.

Rostlinka ideální do rybníku, jezírka nebo i do paludárium. Vyberte si z naší nabídky vodních rostlin nebo i jiných trvalek, dřevin, kterými ozdobíte zákoutí vaší zahrady.