Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Růže mnohokvětá mix

Rosa MK mix

Růže mnohokvěté původně pocházejí z Japonska a v Evropě se začaly pěstovat v 19. století. Jejich hlavním znakem je bohaté a dlouhé kvetení s množstvím květů. Patří do čeledi Rosaceae – růžovité, rodu Rosa.Růže mnohokvětá mix vykvétá velkým množstvím… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červen - říjen
Mrazuvzdornost 6a
Barva listu
zelená
Barva květu
mix barev
  • Popis produktu

Růže mnohokvěté původně pocházejí z Japonska a v Evropě se začaly pěstovat v 19. století. Jejich hlavním znakem je bohaté a dlouhé kvetení s množstvím květů. Patří do čeledi Rosaceae – růžovité, rodu Rosa.

Růže mnohokvětá mix vykvétá velkým množstvím poloplných květů během dlouhého období. Už od června a téměř do prvních mrazů zdobí keř bohaté množství květů. Růže mnohokvěté vykvétají v různých barvách, od tmavě červené, přes růžovou, až po zářivě bílou. Uprostřed květin je vidět žluté tyčinky a krásu květů doplňují liché, péřovitě složené listy tmavě zelené barvy s jemným pilovitým okrajem.

Růže mnohokvětá mix v zahradě

·         Vysazuje se do skupinové výsadby ve společnosti jiných růží podobného odstínu nebo v kontrastu dvou barev, příliš mnoho barev působí chaoticky.

·         Nejkrásněji vynikne vysazena ve skupině alespoň 5 kusů.

·         Vytvoří nádherný živý plot vysazením v řadě za sebou, který rozdělí užitkovou zahradu od květinové.

·         Může se pěstovat i ve vegetačních nádobách na terasách a balkonech.

·         Přinese romantickou atmosféru do moderních typů kompozic.

·         Květy jsou vhodné k řezu do vázy.

·         V záhoně zvolte jako sousedy trvalky, například levanduli (Lavandula), šalvěj (Salvia) nebo řebříček (Achillea).

Návod na pěstování

Růži mnohokvěté se nejlépe daří na vzdušném a slunném místě. Potřebuje hlinitopísčitou, vlhkou, dobře propustnou půdu s dostatkem živin. Při vysazování dejte do výsadbové jámy prosátý kompost. Růže by se neměla vysazovat na místo, kde v minulosti rostla jiná růže. Během léta jí dopřejte dostatek vody, kořeny by měly být stále mírně vlhké, ne však promočené. Hnojte speciálním hnojivem určeným pro růže s vyšším obsahem fosforu. Okolí růží můžete vystlat mulčem nebo kůrou, zabrání se tím růst plevele, který odebírá růži živiny, a navíc půda bude mít dostatek vlhkosti. Nemulčovanou půdu je potřeba občas prohrábnout, aby se zemina provzdušnila. Letní řez sestává v odstraňování odkvetlých stonků. Růže mnohokvětá se stříhá na jaře před pučením, přičemž stačí sestřižení na 8 oček. Je mrazuvzdorná, na zimu k výhonům přihrňte zeminu nebo kůru.