Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Růže mnohokvětá 'Orei Cocken'

Rosa MK 'Orei Cocken'

Orei Cockein je sytě oranžová mnohokvětá růže s plnými květy, kterou lze zařadit mezi polyantky. Kvete velkým množstvím květů prakticky po celou sezónu. Hodí se jak do zahrádek, tak do skupinových parkových výsadeb. Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červen - září
Mrazuvzdornost 6a
Barva listu
zelená
Barva květu
oranžová
  • Popis produktu

Růže mnohokvětá je nepřehlédnutelný kvetoucí keř pocházející z oblastí východní Asie, Číny, Japonska a Koreji. V Evropě se začala pěstovat až v 19. století. Jejím hlavním znakem je bohaté a dlouhé kvetení s množstvím květů. Patří do čeledi Rosaceae – růžovité, rodu Rosa.

Růže mnohokvětá 'Orei Cocken' je kultivar, který můžeme zařadit mezi polyantky se zajímavým zbarvením květů. Sytě oranžové květy jsou velmi nevšední, plné a vykvétají prakticky po celou sezónu, od června až do září. Jejich krásu zvýrazní sytě zelené lesklé listy.

Růže mnohokvětá 'Orei Cocken' v zahradě

·         Hodí se nejen do zahrad, ale i do parkových skupinových výsadeb.

·         Do záhonů přinese nostalgickou a romantickou atmosféru.

·         Může se pěstovat ve vegetačních nádobách a květináčích.

·         Pokud se vysadí ve skupině alespoň 5 kusů, bude opravdovou pastvou pro oči během celé vegetace.

·         Květy se hodí k řezu do vázy.

·         Zaujme před zelenými jehličnany nebo keři.

·         Na obrubu záhonu s růžemi je vhodné vysadit nižší trvalky kvetoucí na jaře.

Návod na pěstování

Růže mnohokvěté prosperují v propustné, dostatečně vlhké půdě bohaté na živiny i vápník. Vysazují se na slunné místo, ale ne tam, kde v minulosti rostly jiné růže. Mají v oblibě pravidelnou zálivku hlavně během kvetení, kořeny by měly být ve vlhku, ale nesmí být promočené. Při výsadbě dejte do jámy prosátý kompost, a během vegetace pravidelně hnojte speciálním hnojivem pro růže. Okolí růže se doporučuje vystlat mulčem nebo kůrou, čímž zajistíte dostatek vlhkosti a zabráníte růstu plevele, který jí odebírá živiny. Letní řez spočívá v odstraňování odkvetlých stonků na podporu tvorby nových poupat. Řez se provádí na jaře před pučením, přičemž stačí ponechat 8 oček. Růže mnohokvětá je mrazuvzdorná, stačí na zimu k jejím výhonům přihrnout zeminu nebo kůru.