Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pěnišník 'Dusty Miller'

Rhododendron (Y) 'Dusty Miller'

Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky 1 m a jen o něco málo větší šířky. Tento stálezelený kultivar vytváří kompaktní kulovitý keř. Listy jsou eliptické, tmavě zelené a kožovité. Z růžových poupat… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících květen - květen
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu
Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky 1m a jen o něco málo větší šířky. Tento stálezelený kultivar vytváří kompaktní kulovitý keř. Listy jsou eliptické, tmavě zelené a kožovité. Z růžových poupat rozkvétají světlounce růžové nebo krémové květy s tmavším růžovým okrajem. Kvete v průběhu května.
Dřevina preferuje rozptýlené světlo nebo polostín, nemá ráda prudké slunce. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Je plně mrazuvzdorná. Při zálivce dává přednost měkké dešťové vodě, je-li k dispozici. Rostlinu opatrně čistíme od odkvetlých květů.
Hodí se jako solitera, ale i do větších skupin, případně jako podrost velmi řídkého porostu stromů v parcích a větších zahradách.