benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pěnišník 'Viscy'

Rhododendron (T) 'Viscy'

Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky 2-2,5 m a vytváří kulovitý, kompaktní keř. Tento kultivar je stálezelený keř s velkými, kožovitými, tmavě zelenými, úzkými listy. Světle oranžové květy, místy s… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících červen - červen
Mrazuvzdornost 5b
Výška rostliny v dospělosti 2,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
oranžová světlá
  • Popis produktu
Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky 2-2,5m a vytváří kulovitý, kompaktní keř. Tento kultivar je stálezelený keř s velkými, kožovitými, tmavě zelenými, úzkými listy. Světle oranžové květy, místy s růžovým nádechem, mají výraznou hnědočervenou kresbu. Rozkvétají v průběhu června.
Dřevina preferuje rozptýlené světlo nebo polostín, nemá ráda prudké slunce. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Je plně mrazuvzdorná. Při zálivce dává přednost měkké dešťové vodě, je-li k dispozici. Rostlinu opatrně čistíme od odkvetlých květů.
Hodí se jako solitera, ale i do větších skupin, případně jako podrost velmi řídkého porostu stromů v parcích a větších zahradách.