Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pěnišník 'Gold Shine'

Rhododendron (T) 'Gold Shine'

Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky kolem 1,5 m a přibližně i stejné šířky. Habitus rostliny je ploše kulovitý, kompaktní. Tento kultivar je stálezelený keř s velkými, kožovitými, tmavě zelenými… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících květen - květen
Výška rostliny v dospělosti 1,5 m
Barva listu
žlutá
zelená
Barva květu
fialová
  • Popis produktu
Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky kolem 1,5m a přibližně i stejné šířky. Habitus rostliny je ploše kulovitý, kompaktní. Tento kultivar je stálezelený keř s velkými, kožovitými, tmavě zelenými listy, které jsou uprostřed nepravidelně žlutě panašované. Květy fialové barvy rozkvétají v průběhu května a velice pěkně kontrastují s nevšedními listy.
Dřevina preferuje rozptýlené světlo nebo polostín, nemá ráda prudké slunce. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Je plně mrazuvzdorná. Při zálivce dává přednost měkké dešťové vodě, je-li k dispozici. Rostlinu opatrně čistíme od odkvetlých květů.
Používá se jako solitera, ale i do větších skupin, případně jako podrost velmi řídkého porostu stromů v parcích a větších zahradách.