Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pěnišník 'Blue Peter'

Rhododendron (T) 'Blue Peter'

Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky kolem 1 m a vytváří široce kulovitý, středně kompaktní keř. Tento stálezelený kultivar má kožovité a tmavě zelené, úzké, lesklé listy. Světlé modrofialové květy… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících květen - červen
Mrazuvzdornost 5b
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
fialová
  • Popis produktu
Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky kolem 1m a vytváří široce kulovitý, středně kompaktní keř. Tento stálezelený kultivar má kožovité a tmavě zelené, úzké, lesklé listy. Světlé modrofialové květy, které rozkvétají od poloviny května do poloviny června, jsou 5-7cm široké a mají silnou hnědopurpurovou kresbu. Okraje květů jsou zvlněné.
Dřevina preferuje rozptýlené světlo nebo polostín, nemá ráda prudké slunce. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Mrazuvzdornost je dobrá. Při zálivce dává přednost měkké dešťové vodě, je-li k dispozici. Rostlinu opatrně čistíme od odkvetlých květů.
Uplatní se jako solitera, ale i ve větších skupinách, případně jako podrost velmi řídkého porostu stromů v parcích a větších zahradách.