benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Višeň pilovitá 'Hokusai'

Prunus serrulata 'Hokusai'

Prunus serrulata, česky třešeň pilovitá, je okrasný, opadavý strom pocházející z východní Asie. Řadíme ho do čeledi Rosaceae – růžovité.Druh 'Hokusai' dorůstá do výšky 6 metrů. Jeho předností je zdravý a rychlý růst, který je v mládí vzpřímený. K… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Výška rostliny v dospělosti 6 m
Barva listu
zelená tmavá
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Prunus serrulata, česky třešeň pilovitá, je okrasný, opadavý strom pocházející z východní Asie. Řadíme ho do čeledi Rosaceae – růžovité.

Druh 'Hokusai' dorůstá do výšky 6 metrů. Jeho předností je zdravý a rychlý růst, který je v mládí vzpřímený. K rozvětvení dojde v pozdější fázi růstu. Kvetení začíná v dubnu a květnu, kdy vás překvapí krásnými 4 – 5 cm velkými květy zářivě růžové barvy. Zanedlouho po zakvitnutí se na větvích objeví mladé listy nahnědlé barvy, které se později mění na tmavě zelené se zoubkatými okraji. Listy se na podzim zbarvují do hnědo-oranžova, případně hnědo-červena.

Výhody třešně pilovité:

·         Medonosná dřevina

·         Roste rychle

·         Nemá velké nároky na půdy

·         Uplatnění najde jako solitér, ale i ve stromořadí

·         Přitažlivý vzhled

Třešeň pilovitá nejlépe roste na slunném místě, avšak daří se jí i v polostínu. Není náročná na zalévání, postačí jí průměrné srážky. Jelikož nemá nijak výjimečné nároky na půdu, dobře snáší různé půdní typy s výjimkou přemočené půdy. Řez větví z důvodu prevence před bakteriální infekcí rostliny vykonáváme v létě.

Tato dřevina díky svému atraktivnímu vzhledu může být vysazena v zahradách nebo parcích nejen jako solitér, ale doporučujeme vám ji i na výsadbu stromořadí. Tuto třešeň, ale i jiné dřeviny z naší bohaté nabídky vám v případě zájmu bezpečně pošleme až k vám domů.