benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Prvosenka jarní 'Cabrillo Yellow'

Primula veris 'Cabrillo Yellow'

Primula veris, česky prvosenka jarní, je drobnější vytrvalá bylina z čeledi Primulaceae – prvosenkovité. Vyskytuje se zejména v Evropě a Asii, především v teplejších polohách nížin a pahorkatin, zejména ve světlých listnatých lesích, hájích a… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
1_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu

Primula veris, česky prvosenka jarní, je drobnější vytrvalá bylina z čeledi Primulaceae – prvosenkovité. Vyskytuje se zejména v Evropě a Asii, především v teplejších polohách nížin a pahorkatin, zejména ve světlých listnatých lesích, hájích a prosluněných stráních. Je to přírodní druh užívaný také jako léčivá rostlina.

Druh 'Cabrillo Yellow ' je vytrvalá trvalka s vrásčitými, podlouhlými, přízemními listy světle zelené barvy, zespodu jsou plstnaté. Kvete od dubna do května výrazně žlutými, voňavými květy. Výška dospělé rostliny je 20-30 cm. Je mrazuvzdorná (zóna 5).

Prvosenka jarní má ráda odvodněné, suché a humózní půdy, polostín, toleruje ale i slunná místa
Doporučujeme vysadit do skupiny trvalek, do skalek nebo nádob. Daří se jí v blízkosti rybníků. Více vysazených prvosenek pohromadě tvoří hezký koberec. Odolává nízkým teplotám, takže ji na jaře můžeme jako první vysadit na balkón.