benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Prvosenka 'Gelb'

Primula pruhoniciana 'Gelb'

Primula pruhoniciana, česky prvosenka, je kříženec Primulyjuliae a Primuly vulgaris. Tuto vytrvalou rostlinu řadíme do čeledi Primulaceae –prvosenkovité.Prvosenka je vzrůstem nevysoká, ale vizuálně přitažlivátrvalka, která vytváří nízké trsy s… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Mrazuvzdornost 2a
Výška rostliny v dospělosti 0,1 m
Barva listu
zelená tmavá
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu

Primula pruhoniciana, česky prvosenka, je kříženec Primulyjuliae a Primuly vulgaris. Tuto vytrvalou rostlinu řadíme do čeledi Primulaceae –prvosenkovité.

Prvosenka je vzrůstem nevysoká, ale vizuálně přitažlivátrvalka, která vytváří nízké trsy s barevně živými květy uchycenými mezilisty. V dospělosti dorůstá do výšky přibližně 10 cm. Z oddenku tétotrvalky vyrůstá bohatší růžice sytě zelených, přízemních listů, které jsouzvlněné a výrazněji žilkované. Prvosenka vás svým kvetením potěší užv dubnu, kdy začne na krátkých stoncích bohaté kvetení výrazných žlutýchkvětů. Jednotlivé korunní lupínky květů mají srdíčkový tvar.

Výhody prvosenky:

·        Poutavá barva květů  

·        Kvete brzy na jaře

·        Nenáročná trvalka

·        Mrazuvzdorná

·        Vhodná do skalek a nádob

Prvosenka svými požadavky na pěstovánípatří mezi nenáročné trvalky. Má ráda polostinná místa, které jí zabezpečíochranu před přílišným slunečním zářením a vysycháním půdy. Nejvhodnějšípodmínky pro svůj růst má ve výživnější, humóznější, vlhčejší a dobře propustnépůdě. Pro tuto trvalku je nevhodné vysazení do trvale zamokřené půdy. Zasaditji můžete i do květináčů a po odkvětu ji můžete vysadit do zahrady, např. doskalky nebo jako podrost pod keře. Při vysazení do nádoby udržujte substrátpřiměřeně vlhký. Dospělé, dobře rozrostlé trsy prvosenek můžete rozdělit arozsadit. Vhodné je pravidelné odstraňování zažloutlých listů a stonkůs odkvitnutými květy. Prvosenka je mrazuvzdorná, zimu přečká bez ujmy.

Prvosenka patří mezi první květy, kterýmisi můžete ozdobit vaše obydlí a zahrady. Navíc svými pestrými barvami prozáříněkteré pochmurné jarní dny a optimisticky nasměruje myšlenky na příchodslunnějších a teplejších dnů. Na stránkách našeho e-shopu máme bohatou nabídkutrvalek a různých jiných dřevin, stačí si jen vybrat.