benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pieris japonský 'Ralto Rose'

Pieris japonica 'Ralto Rose'

Tato stálezelená dřevina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Pieris. Dorůstá do výšky jen kolem 0,5 m a vytváří kompaktní keř. Listy jsou oválně kopinaté, zašpičatělé a mírně svěšené. Jsou zelené, ale jejich okraj je ozdoben bílým nebo… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících březen - duben
Mrazuvzdornost 6b
Výška rostliny v dospělosti 0,8 m
Barva listu
bílá
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu
Tato stálezelená dřevina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Pieris. Dorůstá do výšky jen kolem 0,5m a vytváří kompaktní keř. Listy jsou oválně kopinaté, zašpičatělé a mírně svěšené. Jsou zelené, ale jejich okraj je ozdoben bílým nebo krémovým lemem. Při rašení mají nádech do růžova. Na jaře vykvétají hroznovitá květenství růžové barvy, která svým tvarem připomínají zvonkovité kvítky konvalinek. Ale již koncem léta předchozího roku se na keři objevují růžová poupata, která zdobí keř až do následujícího roku. Po odkvětu je vhodné odkvetlá květenství ostříhat, aby se rostliny zbytečně nevysilovaly. Jinak je pieris naprosto nenáročný.
Dřevina vyžaduje kyselou, mírně vlhkou, propustnou, živnou půdu a nejlépe lehce polostinné stanoviště. Hodí se do nádob, či vřesovištních kompozic zahrad i parků.