benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pieris japonský 'Little Heath'

Pieris japonica 'Little Heath'

Tato stálezelená dřevina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Pieris. Dorůstá do výšky jen kolem 0,5m vytváří kompaktní spíše půdopokryvný keř. Listy jsou oproti ostatním pierisům drobné a zakulacené. Na jaře raší v červených odstínech… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících duben - duben
Mrazuvzdornost 6b
Výška rostliny v dospělosti 0,5 m
Barva listu
bílá
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu
Tato stálezelená dřevina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Pieris. Dorůstá do výšky jen kolem 0,5m  vytváří kompaktní spíše půdopokryvný keř. Listy jsou oproti ostatním pierisům drobné a zakulacené. Na jaře raší v červených odstínech s nádechem do bronzova a v průběhu několika týdnů se barva mění hráškově zelenou. Okraje listů mají navíc bílý lem. Tento pieris kvete jen ojediněle. Bílé květy jsou ospořádáný v krátkých latách na konci větviček. Po odkvětu je vhodné odkvetlá květenství ostříhat, aby se rostliny zbytečně nevysilovaly. Jinak je pieris naprosto nenáročný.
Dřevina vyžaduje kyselou, mírně vlhkou, propustnou, živnou půdu a nejlépe lehce polostinné stanoviště. Hodí se do nádob, či vřesovištních kompozic zahrad i parků.