benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pieris japonský

Pieris japonica mix

Pieris japonica, česky pieris japonský, je dřevina původem z východní Číny, Taiwanu a Japonska. Řadí se do čeledi Ericaceae – vřesovcovité, rodu Pieris. Pieris japonský je nádherný keř, je rozvětvený s úzce kopinatými, lesklými listy zelené barvy.… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud-sun
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících březen - duben
Mrazuvzdornost 4b
Výška rostliny v dospělosti 1,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
mix barev
  • Popis produktu

Pieris japonica, česky pieris japonský, je dřevina původem z východní Číny, Taiwanu a Japonska. Řadí se do čeledi Ericaceae – vřesovcovité, rodu Pieris.
Pieris japonský je nádherný keř, je rozvětvený s úzce kopinatými, lesklými listy zelené barvy. Kvete od března do dubna střapci květů, které mají tvar konvalinek. Nabízíme vám na našem e-shopu mix barev. Keř dorůstá do výšky 150 cm

Výhody pierisu japonského:
Nádherné květy s vůní a tvarem konvalinky
Vždyzelený keř
Mrazuvzdorný do -29°C
Pieris japonský má rád polostín. Půda je vhodná kyselá a rašelinová, dobře propustná. Nemá rád těžké a jílovité půdy. Nesmíte ho hnojit minerálním hnojivem. Zastřihněte ho hned po odkvětu, podpoříte tím růst nových výhonků.

Sáhněte po pierise, dokonale ozdobí vaši zahradu. Vysaďte ho do sousedství vřesů nebo rododendronů, které také mají rády kyselou půdu. Všechny tyto rostliny najdete na našem e-shopu.