benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Plamenka latnatá 'Sweet Summer Purple White'

Phlox paniculata 'Sweet Summer Purple White'

Phlox paniculata, česky plamenka latnatá, patří mezivysoké odrůdy plamenek. Pochází z lužních lesů Severní Ameriky. Řadíme jido čeledi Polemoniaceae – jirnicovité. Druh 'Sweet Summer Purple White' je listnatá, opadavá trvalka,která je díky své… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících červenec - září
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 0,7 m
Barva listu
zelená
Barva květu
purpurová
  • Popis produktu

Phlox paniculata, česky plamenka latnatá, patří mezivysoké odrůdy plamenek. Pochází z lužních lesů Severní Ameriky. Řadíme jido čeledi Polemoniaceae – jirnicovité.

Druh 'Sweet Summer Purple White' je listnatá, opadavá trvalka,která je díky své kombinaci barev zosobněním jednoduchosti, krásy a harmonie.V dospělosti dorůstá do výšky přibližně 50-60 cm. Kvete jemnými bílo-purpurovýmikvěty s výraznějším purpurovým zbarvením okrajů korunních lupínků.Uprostřed květů se sporadicky vyskytuje purpurové očko. Tento druh je mimořádněsilný a životaschopný, vykvétá v hojných soukvětích od června až dopozdního podzimu. Květy vydávají výraznou, příjemnou vůni. Opadavé listy jsoukopinaté a sytě zelené.

Výhody plamenky latnaté:

·        Jemný, harmonický vzhled květů

·        Nenáročná trvalka

·        Bohaté, dlouhé a opakované kvetení

·        Mrazuvzdornost až do -34°C

Plamenka latnatá má ráda slunná místa nebo polostín.Daří se jí ve výživné, mírně vlhké a dobře propustné půdě. Při výsadbě jidoporučujeme nevysazovat příliš hustě. Nezapomínejte na pravidelnou, ne všakpřehnanou zálivku a přihnojování. Na udržení půdní vlhkosti můžete udělatnástelku z kůry, která zároveň brání růstu plevele. Pokud chcete, aby vámkvetla krásněji a měla lepší kondici, každé 3 až 4 roky ji rozdělte a rozsaďte.Tento druh je mrazuvzdorný, proto během zimy nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

Plamenka latnatá svým decentním a elegantním vzhledemby určitě neměla chybět ve vašem květinovém záhoně. Není náročná na pěstování,najde si široké uplatnění. Objednejte si tuto trvalku, případně i nějakou jinouz našeho zahradnictví, rádi vám ji pošleme až k vám domů.